HD34-18-14PN
HD34-18-14PN TE Connectivity Deutsch Connectors
Hersteller: TE Connectivity Deutsch Connectors
Description: CONN RCPT HSNG MALE 14POS PNL MT
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle Housing
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 14
Type: For Male Pins
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 18-14
Contact Type: Crimp
Fastening Type: Bayonet Lock
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Size: 16
Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut
Housing Color: Silver
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
auf Bestellung 281 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HD34-18-14PN TE Connectivity Deutsch Connectors
Description: DEUTSCH - TE CONNECTIVITY - HD34-18-14PN - Kfz-Steckverbindergehäuse, HD30, Buchse, 14 -polig, AMP HD30 Series Size 16 Pin Contacts, tariffCode: 39269097, Anzahl der Positionen: 14-polig, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, IP-Schutzart: IP67, IP68, rohsCompliant: YES, Nennstrom: 13A, Ausführung: Buchse, Nennspannung: 250VDC, euEccn: NLR, Steckverbindermaterial: Aluminiumgehäuse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Zur Verwendung mit: AMP HD30 Series Size 16 Pin Contacts, usEccn: EAR99, Produktpalette: HD30, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Weitere Produktangebote HD34-18-14PN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HD34-18-14PN HD34-18-14PN Hersteller : DEUTSCH - TE CONNECTIVITY DDEController?Action=showdoc&DocId=Specification+Or+Standard%7F108-151014%7FB%7Fpdf%7FEnglish%7FENG_SS_108-151014_B.pdf Description: DEUTSCH - TE CONNECTIVITY - HD34-18-14PN - Kfz-Steckverbindergehäuse, HD30, Buchse, 14 -polig, AMP HD30 Series Size 16 Pin Contacts
tariffCode: 39269097
Anzahl der Positionen: 14-polig
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
IP-Schutzart: IP67, IP68
rohsCompliant: YES
Nennstrom: 13A
Ausführung: Buchse
Nennspannung: 250VDC
euEccn: NLR
Steckverbindermaterial: Aluminiumgehäuse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Zur Verwendung mit: AMP HD30 Series Size 16 Pin Contacts
usEccn: EAR99
Produktpalette: HD30
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
HD34-18-14PN Hersteller : Tyco DDEController?Action=showdoc&DocId=Specification+Or+Standard%7F108-151014%7FB%7Fpdf%7FEnglish%7FENG_SS_108-151014_B.pdf CONN RCPT HSNG MALE 14POS PNL MT Група товару: Розніми магістральні, в тому числі DIN 41612 Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Contact; HD30; gold-plated; 14AWG; unshielded; crimped; 13A; IP67
Type of connector: circular
Connector: contact
Mechanical mounting: for cable; for panel mounting
Enclosure material: aluminium alloy
Operating temperature: -55...125°C
Contact plating: gold-plated
IP rating: IP67
Spatial orientation: straight
Connector variant: unshielded
Current rating: 13A