HE1AN-AC120V
HE1AN-AC120V Panasonic Industrial Devices
HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 30A 120VAC SPST-NO PLUG-IN
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE1AN-AC120V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 120V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 55°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: CSA, VDE, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 21 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 18 VAC, Must Operate Voltage: 84 VAC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Load - Max Switching: 8310VA, 900W.
Weitere Produktangebote HE1AN-AC120V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HE1AN-AC120V HE1AN-AC120V Hersteller : PANASONIC HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf Description: PANASONIC - HE1AN-AC120V - Leistungsrelais, SPST-NO, 120 VAC, 30 A, HE Series, Panelmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Steckbar
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
Kontaktstrom: 30A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: -
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Panelmontage
Produktpalette: HE Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 120VAC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 277VAC
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
HE1AN-AC120V HE1AN-AC120V Hersteller : Panasonic Electric Works HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 120V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CSA, VDE, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 21 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 18 VAC
Must Operate Voltage: 84 VAC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Load - Max Switching: 8310VA, 900W