HE1AN-AC240V
HE1AN-AC240V Panasonic Electric Works
HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 240V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 9.1 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 36 VAC
Must Operate Voltage: 168 VAC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Approval Agency: CSA, VDE, UR
Load - Max Switching: 8310VA, 900W
auf Bestellung 409 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE1AN-AC240V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 240V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 55°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 9.1 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 36 VAC, Must Operate Voltage: 168 VAC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Approval Agency: CSA, VDE, UR, Load - Max Switching: 8310VA, 900W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HE1AN-AC240V HE1AN-AC240V Hersteller : Panasonic Industrial Devices HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf General Purpose Relays 30A 240VAC SPST-NO PLUG-IN