HE1AN-DC24V
HE1AN-DC24V Panasonic Industrial Devices
HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 30A 24VDC SPST-NO PLUG-IN
auf Bestellung 340 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE1AN-DC24V Panasonic Industrial Devices
Category: Power Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 30A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 30A, Manufacturer series: HE, Switched voltage: max. 30V DC; max. 277V AC, Relay variant: power, Mounting: on panel, Coil resistance: 300Ω, Coil voltage min.: 16.8V DC, Body dimensions: 50x33x35mm, Coil power consumption: 1.92W, Mechanical durability: 10000000 cycles, Contact material: AgSnO2, Coil current: 80mA, Operating temperature: -50...55°C, Release time: 10ms, Operate time: 30ms, AC contacts rating @R: 30A / 277V AC, Switching capacity: 8.31kVA, DC contacts rating @R: 30A / 30V DC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HE1AN-DC24V HE1AN-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 80 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 10 ms
Approval Agency: CSA, VDE, UR
Load - Max Switching: 8310VA, 900W
auf Bestellung 465 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HE1AN-DC24V HE1AN-DC24V Hersteller : PANASONIC HE-SERIES2.pdf Category: Power Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 30A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 30A
Manufacturer series: HE
Switched voltage: max. 30V DC; max. 277V AC
Relay variant: power
Mounting: on panel
Coil resistance: 300Ω
Coil voltage min.: 16.8V DC
Body dimensions: 50x33x35mm
Coil power consumption: 1.92W
Mechanical durability: 10000000 cycles
Contact material: AgSnO2
Coil current: 80mA
Operating temperature: -50...55°C
Release time: 10ms
Operate time: 30ms
AC contacts rating @R: 30A / 277V AC
Switching capacity: 8.31kVA
DC contacts rating @R: 30A / 30V DC