HE1AN-DC48V
HE1AN-DC48V Panasonic Electric Works
HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CSA, VDE, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 40 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 8310VA, 900W
auf Bestellung 917 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE1AN-DC48V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 55°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: CSA, VDE, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 40 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 8310VA, 900W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HE1AN-DC48V HE1AN-DC48V Hersteller : Panasonic Industrial Devices HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf General Purpose Relays 1 Form A 48VDC HE Relay Plug-in
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HE1AN-DC48V HE1AN-DC48V Hersteller : PANASONIC HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf Description: PANASONIC - HE1AN-DC48V - Leistungsrelais, SPST-NO, 48 VDC, 30 A, HE Series, Flansch, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Steckanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 30A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.2kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Flansch
Produktpalette: HE Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 48VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 277V