Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > HE1AN-P-DC12V-H18
HE1AN-P-DC12V-H18
HE1AN-P-DC12V-H18 Panasonic Electric Works
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 35A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 160 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 35 A
Switching Voltage: 490VAC, 48VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 10 ms
Approval Agency: CSA, cURus, VDE
Load - Max Switching: 17150VA, 1680W
auf Bestellung 31 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE1AN-P-DC12V-H18 Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 35A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 55°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 160 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 35 A, Switching Voltage: 490VAC, 48VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 10 ms, Approval Agency: CSA, cURus, VDE, Load - Max Switching: 17150VA, 1680W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HE1AN-P-DC12V-H18 HE1AN-P-DC12V-H18 Hersteller : Panasonic 276_fileversion.pdf Power Relay 12VDC 35A SPST-NO(38mm 33mm 36.3mm) THT
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produkt ist nicht verfügbar