HE1AN-P-DC12V
HE1AN-P-DC12V Panasonic Industrial Devices
mech_eng_hepv.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 1 Form A 12VDC HE Relay PCB
auf Bestellung 6 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE1AN-P-DC12V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 55°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 160 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 10 ms, Approval Agency: CSA, TUV, VDE, UR, Load - Max Switching: 8310VA, 900W.
Weitere Produktangebote HE1AN-P-DC12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HE1AN-P-DC12V HE1AN-P-DC12V Hersteller : Panasonic 275_fileversion.pdf Power Relay 12VDC 30A SPST-NO(38mm 33mm 36.3mm) THT
Produkt ist nicht verfügbar
HE1AN-P-DC12V HE1AN-P-DC12V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_hepv.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 160 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 10 ms
Approval Agency: CSA, TUV, VDE, UR
Load - Max Switching: 8310VA, 900W