HE1AN-W-DC12V-Y6H
HE1AN-W-DC12V-Y6H Panasonic Industrial Devices
Panasonic_Relay_Power_HE_Series_PV_Type.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays HE-PV Relay 1FormA 12VDC coil
auf Bestellung 91 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE1AN-W-DC12V-Y6H Panasonic Industrial Devices
Description: HE-PV RELAY, 1FORMA, 12VDC COIL, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 160 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 90 A, Switching Voltage: 800VAC, 60VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 72000VA, 5400W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HE1AN-W-DC12V-Y6H HE1AN-W-DC12V-Y6H Hersteller : Panasonic Electric Works 275 Description: HE-PV RELAY, 1FORMA, 12VDC COIL
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 160 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 90 A
Switching Voltage: 800VAC, 60VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC