HE1AN-W-DC12V-Y7
HE1AN-W-DC12V-Y7 Panasonic Industrial Devices
Panasonic_Relay_HE_N_Series_110322.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 12VDC 1 Form A 50x40x42mm TH
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE1AN-W-DC12V-Y7 Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 120A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 208 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 120 A, Switching Voltage: 800VAC, 60VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: cURus, VDE, Load - Max Switching: 96000VA, 7200W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HE1AN-W-DC12V-Y7 HE1AN-W-DC12V-Y7 Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_hen.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 120A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 208 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 120 A
Switching Voltage: 800VAC, 60VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 10 ms
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: cURus, VDE
Load - Max Switching: 96000VA, 7200W
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HE1AN-W-DC12V-Y7 HE1AN-W-DC12V-Y7 Hersteller : PANASONIC 3757134.pdf Description: PANASONIC - HE1AN-W-DC12V-Y7 - POWER RELAY, SPST-NO, 120A, 480VAC, TH
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Non Latching
Kontaktmaterial: Silver Nickel
Kontaktstrom: 120A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 57.6ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 60V
Relaismontage: Through Hole
Produktpalette: HE-N Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 800V