Produkte > PANASONIC > HE1AN-W-DC24V-Y7
HE1AN-W-DC24V-Y7
HE1AN-W-DC24V-Y7 PANASONIC
mech_eng_hen.pdf
Hersteller: PANASONIC
Category: Power Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 120A
Type of relay: electromagnetic
Relay variant: power
Mounting: PCB
Operating temperature: -40...55°C
Release time: 10ms
Operate time: 30ms
Body dimensions: 50x40x43mm
Coil resistance: 230Ω
Coil current: 104mA
Contact current max.: 120A
Coil power consumption: 2.5W
Switching capacity: 57.6kVA
Rated coil voltage: 24V DC
AC contacts rating @R: 120A / 480V AC
Coil voltage min.: 18V DC
Switched voltage: max. 800V AC
Mechanical durability: 1000000 cycles
Manufacturer series: HE
Contact material: AgNi
Contacts configuration: SPST-NO
auf Bestellung 96 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE1AN-W-DC24V-Y7 PANASONIC
Category: Power Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 120A, Type of relay: electromagnetic, Relay variant: power, Mounting: PCB, Operating temperature: -40...55°C, Release time: 10ms, Operate time: 30ms, Body dimensions: 50x40x43mm, Coil resistance: 230Ω, Coil current: 104mA, Contact current max.: 120A, Coil power consumption: 2.5W, Switching capacity: 57.6kVA, Rated coil voltage: 24V DC, AC contacts rating @R: 120A / 480V AC, Coil voltage min.: 18V DC, Switched voltage: max. 800V AC, Mechanical durability: 1000000 cycles, Manufacturer series: HE, Contact material: AgNi, Contacts configuration: SPST-NO.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HE1AN-W-DC24V-Y7 HE1AN-W-DC24V-Y7 Hersteller : Panasonic Industrial Devices Panasonic_Relay_HE_N_Series_110322.pdf General Purpose Relays 24VDC 1 Form A 50x40x42mm TH
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HE1AN-W-DC24V-Y7 HE1AN-W-DC24V-Y7 Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_hen.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 120A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 104 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 120 A
Switching Voltage: 800VAC, 60VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC