HE2AN-DC12V
HE2AN-DC12V Panasonic Electric Works
HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CSA, VDE, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 160 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 25 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 6925VA, 750W
auf Bestellung 914 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE2AN-DC12V Panasonic Electric Works
Category: Power Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 25A, Mounting: on panel, Type of relay: electromagnetic, Relay variant: power, Operating temperature: -50...55°C, Release time: 10ms, Operate time: 30ms, Body dimensions: 50x33x35mm, Coil current: 160mA, Coil power consumption: 1.92W, AC contacts rating @R: 25A / 277V AC, Contact current max.: 25A, DC contacts rating @R: 25A / 30V DC, Coil voltage min.: 8.4V DC, Rated coil voltage: 12V DC, Switching capacity: 8.31kVA, Switched voltage: max. 30V DC; max. 277V AC, Coil resistance: 75Ω, Mechanical durability: 10000000 cycles, Manufacturer series: HE, Contact material: AgSnO2, Contacts configuration: DPST-NO.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HE2AN-DC12V HE2AN-DC12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf Industrial Relays 20A 12VDC DPST PLUG-IN
auf Bestellung 945 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HE2AN-DC12V HE2AN-DC12V Hersteller : PANASONIC HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf Description: PANASONIC - HE2AN-DC12V - Leistungsrelais, DPST-NO, 12 VDC, 25 A, HE Series, Panelmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Steckbar
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 25A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 75ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Panelmontage
Produktpalette: HE Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPST-NO
Kontaktspannung V AC: 277V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 19 Stücke:
HE2AN-DC12V HE2AN-DC12V Hersteller : PANASONIC HE-SERIES2.pdf Category: Power Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 25A
Mounting: on panel
Type of relay: electromagnetic
Relay variant: power
Operating temperature: -50...55°C
Release time: 10ms
Operate time: 30ms
Body dimensions: 50x33x35mm
Coil current: 160mA
Coil power consumption: 1.92W
AC contacts rating @R: 25A / 277V AC
Contact current max.: 25A
DC contacts rating @R: 25A / 30V DC
Coil voltage min.: 8.4V DC
Rated coil voltage: 12V DC
Switching capacity: 8.31kVA
Switched voltage: max. 30V DC; max. 277V AC
Coil resistance: 75Ω