Produkte > PANASONIC > HE2AN-DC24V
HE2AN-DC24V
HE2AN-DC24V PANASONIC
HE-SERIES2.pdf
Hersteller: PANASONIC
Category: Power Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 25A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPST-NO
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 25A
Manufacturer series: HE
Switched voltage: max. 30V DC; max. 277V AC
Relay variant: power
Mounting: on panel
Coil resistance: 300Ω
Coil voltage min.: 16.8V DC
Body dimensions: 50x33x35mm
Coil power consumption: 1.92W
Mechanical durability: 10000000 cycles
Contact material: AgSnO2
Coil current: 80mA
Operating temperature: -50...55°C
Release time: 10ms
Operate time: 30ms
AC contacts rating @R: 25A / 277V AC
Switching capacity: 8.31kVA
DC contacts rating @R: 25A / 30V DC
auf Bestellung 158 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE2AN-DC24V PANASONIC
Category: Power Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 25A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPST-NO, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 25A, Manufacturer series: HE, Switched voltage: max. 30V DC; max. 277V AC, Relay variant: power, Mounting: on panel, Coil resistance: 300Ω, Coil voltage min.: 16.8V DC, Body dimensions: 50x33x35mm, Coil power consumption: 1.92W, Mechanical durability: 10000000 cycles, Contact material: AgSnO2, Coil current: 80mA, Operating temperature: -50...55°C, Release time: 10ms, Operate time: 30ms, AC contacts rating @R: 25A / 277V AC, Switching capacity: 8.31kVA, DC contacts rating @R: 25A / 30V DC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HE2AN-DC24V HE2AN-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CSA, VDE, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 80 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 25 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 6925VA, 750W
auf Bestellung 740 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HE2AN-DC24V HE2AN-DC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf General Purpose Relays 20A 24VDC DPST PLUG-IN
auf Bestellung 95 Stücke:
HE2AN-DC24V HE2AN-DC24V Hersteller : PANASONIC mech_eng_he.pdf?f_cd=300132 Description: PANASONIC - HE2AN-DC24V - Leistungsrelais, DPST-NO, 24 VDC, 25 A, HE Series, Panelmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Steckbar
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 25A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 300ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Panelmontage
Produktpalette: HE Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPST-NO
Kontaktspannung V AC: 277V