HE2AN-Q-DC12V
HE2AN-Q-DC12V Panasonic Electric Works
HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 160 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 25 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 10 ms
Approval Agency: CSA, VDE, UR
Load - Max Switching: 6925VA, 750W
auf Bestellung 717 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE2AN-Q-DC12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 55°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 160 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 25 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 10 ms, Approval Agency: CSA, VDE, UR, Load - Max Switching: 6925VA, 750W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HE2AN-Q-DC12V HE2AN-Q-DC12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf Industrial Relays 25A 12VDCDPST NON-LATCHING