HE2AN-S-DC48V
HE2AN-S-DC48V Panasonic Electric Works
HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 40 mA
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 25 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, TUV, VDE, UR
Load - Max Switching: 6925VA, 750W
auf Bestellung 103 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE2AN-S-DC48V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 55°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 40 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 25 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, TUV, VDE, UR, Load - Max Switching: 6925VA, 750W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HE2AN-S-DC48V HE2AN-S-DC48V Hersteller : Panasonic Industrial Devices HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf General Purpose Relays 25A 48VDC SCREW TERM RELAY POWER
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HE2AN-S-DC48V HE2AN-S-DC48V Hersteller : PANASONIC mech_eng_he.pdf?f_cd=300132 Description: PANASONIC - HE2AN-S-DC48V - Leistungsrelais, DPST-NO, 48 VDC, 25 A, HE Series, Flansch, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Schraubbar
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
Kontaktstrom: 25A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.2kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Flansch
Produktpalette: HE Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 48VDC
Kontaktkonfiguration: DPST-NO
Kontaktspannung V AC: 277V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 7 Stücke:
HE2AN-S-DC48V
Produktcode: 169490
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf Relais