HEV2aN-P-DC12V
HEV2aN-P-DC12V Panasonic Industrial Devices
mech_eng_hev.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays HE-V 20A High Capacity DC12V
auf Bestellung 456 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HEV2aN-P-DC12V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 160 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 1000VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: cURus, VDE, Load - Max Switching: 20000W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HEV2aN-P-DC12V HEV2aN-P-DC12V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_hev.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 160 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 1000VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 10 ms
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: cURus, VDE
Load - Max Switching: 20000W
auf Bestellung 56 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HEV2AN-P-DC12V HEV2AN-P-DC12V Hersteller : PANASONIC mech_eng_hev.pdf Description: PANASONIC - HEV2AN-P-DC12V - Leistungsrelais, DPST-NO, 12 VDC, 25 A, HE-V Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 25A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 75ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 600V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: HE-V Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC