Produkte > Relais > HF115F-Q/012-1H
HF115F-Q/012-1H
Produktcode: 160430
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Relais
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 20A; 20A/250VAC
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 20A
AC contacts rating @R: 20A / 250V AC
DC contacts rating @R: 20A / 24V DC
Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 360Ω
Coil voltage min.: 8.4V DC
Operate time: 15ms
Body dimensions: 41x15.7x12.7mm
Release time: 8ms
Coil power consumption: 400mW
Contact material: AgNi
Terminal pitch: 5mm
Operating temperature: -40...125°C
Contact resistance: 100mΩ
Coil voltage max.: 18V DC
auf Bestellung 109 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
HF115F-Q/012-1H HF115F-Q/012-1H Hersteller : HONGFA hf115f-q.pdf Power Relay 12VDC 20A SPST-NO(41x12.7x15.7)mm THT