Produkte > HONGFA > HF3FD/012-ZTF
HF3FD/012-ZTF
HF3FD/012-ZTF HONGFA
hf3fd.pdf
Hersteller: HONGFA
Power Relay 12VDC 10A SPDT(19x15.2x15.5)mm THT
auf Bestellung 136 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 73
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HF3FD/012-ZTF HONGFA
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 10A; 10A/250VAC; PCB, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Relay variant: subminiature, Operating temperature: -40...105°C, Release time: 5ms, Operate time: 10ms, Body dimensions: 19x15.5x15.2mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 360mW, Coil voltage min.: 9V DC, Contact current max.: 10A, DC contacts rating @R: 10A / 28V DC, AC contacts rating @R: 10A / 250V AC, Rated coil voltage: 12V DC, Coil voltage max.: 15.6V DC, Switched voltage: max. 30V DC; max. 277V AC, Contact material: AgSnO2, Coil resistance: 400Ω, Mounting: PCB.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HF3FD/012-ZTF Hersteller : Hongfa Relay HF3FD-012-ZTF.pdf Реле: электромагнитное, SPDT, Uоб: 12ВDC, 10А, 10A/250ВAC, 19x15,5x15,2мм Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт
auf Bestellung 65 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
HF3FD/012-ZTF Hersteller : Hongfa 10A; 12V; SPDT; coil power 360mW; 19,0 x 15,2 x 15,5mm PCB; contacts AgSnO2; equivalent JQC3FF; AZ943 HF3FD/012-ZTF power relay P HF3FD012-ztf
Anzahl je Verpackung: 100 Stücke
auf Bestellung 54 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 100
auf Bestellung 700 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 100
HF3FD/012-ZTF
Produktcode: 125193
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Relais
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 10A; 10A/250VAC; PCB
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Relay variant: subminiature
Operating temperature: -40...105°C
Release time: 5ms
Operate time: 10ms
Body dimensions: 19x15.5x15.2mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 360mW
Coil voltage min.: 9V DC
Contact current max.: 10A
DC contacts rating @R: 10A / 28V DC
AC contacts rating @R: 10A / 250V AC
Rated coil voltage: 12V DC
Coil voltage max.: 15.6V DC
Switched voltage: max. 30V DC; max. 277V AC
Contact material: AgSnO2
Coil resistance: 400Ω