Produkte > HFA > HFA16PA120C
HFA16PA120C
HFA16PA120C.PDF
Hersteller:
HEXFRED 16A, 1200V, 28 ns, TO-247AC Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HFA16PA120C
Description: DIODE ARRAY GP 1200V 8A TO-247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 95 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A (DC), Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.3 V @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 1200 V.
Weitere Produktangebote HFA16PA120C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HFA16PA120C HFA16PA120C Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: DIODE ARRAY GP 1200V 8A TO-247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 95 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A (DC)
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.3 V @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 1200 V