HFA25PB60
HFA25PB60 International Rectifier
hfa25pb60.pdf
Hersteller: International Rectifier
Ultrafast, Soft Recovery Diode HEXFRED Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HFA25PB60 International Rectifier
Description: DIODE STANDARD 600V 25A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 75 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 25A, Supplier Device Package: TO-247AC Modified, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 25 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote HFA25PB60
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HFA25PB60 HFA25PB60 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division HFA25PB60.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 25A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 75 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 25A
Supplier Device Package: TO-247AC Modified
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 25 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 600 V