Produkte > IR > HFA25TB60S
HFA25TB60S IR
HFA25TB60S%20Series.pdf
Hersteller: IR
07+ TO-263
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HFA25TB60S IR
Description: DIODE STANDARD 600V 25A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 75 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 25A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 25 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote HFA25TB60S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HFA25TB60S HFA25TB60S
Produktcode: 40083
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
HFA25TB60S%20Series.pdf Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Dioden superschnelle
Produkt ist nicht verfügbar
HFA25TB60S HFA25TB60S Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division HFA25TB60S%20Series.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 25A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 75 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 25A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 25 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 600 V