Produkte > BUSSMANN / EATON > HFW1V2815H2R2K
HFW1V2815H2R2K
HFW1V2815H2R2K Bussmann / Eaton
Eaton_10202023__hfw1v28xxh_high_current_flat_wire_-3359232.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Power Inductors - SMD Flat Wire IND, 28*28*15.3mm, 2.2uH, 100A, 2.05m?, 3Pads, SMT
auf Bestellung 90 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HFW1V2815H2R2K Bussmann / Eaton
Description: IND HC 2.2UH 100A SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 3-SMD, Gull Wing, Size / Dimension: 1.098" L x 0.780" W (27.90mm x 19.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.05mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 35.5MHz, Current - Saturation (Isat): 100A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 500 kHz, Supplier Device Package: 3-SMD, Height - Seated (Max): 0.605" (15.36mm), Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 30 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HFW1V2815H2R2K HFW1V2815H2R2K Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hfw1v28xxh-high-current-flat-wire-power-inductor-elx1330-en.pdf Description: IND HC 2.2UH 100A SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 3-SMD, Gull Wing
Size / Dimension: 1.098" L x 0.780" W (27.90mm x 19.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.05mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 35.5MHz
Current - Saturation (Isat): 100A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 500 kHz
Supplier Device Package: 3-SMD
Height - Seated (Max): 0.605" (15.36mm)
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 30 A
auf Bestellung 59 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Material - Core: Ferrite
Supplier Device Package: 3-SMD
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 30 A