HFW1V2818H100K
HFW1V2818H100K Eaton - Electronics Division
eaton-hfw1v28xxh-high-current-flat-wire-power-inductor-elx1330-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND HC 10UH 31.2A SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 3-SMD, Gull Wing
Size / Dimension: 1.098" L x 0.780" W (27.90mm x 19.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.86mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 17MHz
Current - Saturation (Isat): 31.2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 500 kHz
Supplier Device Package: 3-SMD
Height - Seated (Max): 0.700" (17.78mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 28 A
auf Bestellung 165 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 55
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HFW1V2818H100K Eaton - Electronics Division
Description: IND HC 10UH 31.2A SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 3-SMD, Gull Wing, Size / Dimension: 1.098" L x 0.780" W (27.90mm x 19.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.86mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 17MHz, Current - Saturation (Isat): 31.2A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 500 kHz, Supplier Device Package: 3-SMD, Height - Seated (Max): 0.700" (17.78mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 28 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HFW1V2818H100K HFW1V2818H100K Hersteller : Eaton Electronics Eaton_10202023_-hfw1v28xxh-high-current-flat-wire-power-inductor-elx1330-en.pdf Power Inductors - SMD Flat Wire IND, 28*28*17.8mm, 10uH, 31.2A, 2.86m?, 3Pads, SMT
auf Bestellung 304 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HFW1V2818H100K HFW1V2818H100K Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hfw1v28xxh-high-current-flat-wire-power-inductor-elx1330-en.pdf Description: IND HC 10UH 31.2A SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Material - Core: Ferrite
Supplier Device Package: 3-SMD
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 28 A