Produkte > HARRIS CORPORATION > HGTD10N50F1S
HGTD10N50F1S Harris Corporation
HRISS493-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Harris Corporation
Description: IGBT 500V 12A TO-252
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 10V, 5A
Supplier Device Package: TO-252 (DPAK)
Gate Charge: 13.4 nC
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 12 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 500 V
Power - Max: 75 W
auf Bestellung 495 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HGTD10N50F1S Harris Corporation
Description: IGBT 500V 12A TO-252, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 10V, 5A, Supplier Device Package: TO-252 (DPAK), Gate Charge: 13.4 nC, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 12 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 500 V, Power - Max: 75 W.