Produkte > HARRIS CORPORATION > HGTG20N50C1D
HGTG20N50C1D
HGTG20N50C1D Harris Corporation
HRISD027-3-71.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Harris Corporation
Description: IGBT 500V 26A TO-247
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.2V @ 20V, 35A
Supplier Device Package: TO-247
Gate Charge: 33 nC
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 26 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 500 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 35 A
Power - Max: 75 W
auf Bestellung 2973 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HGTG20N50C1D Harris Corporation
Description: IGBT 500V 26A TO-247, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.2V @ 20V, 35A, Supplier Device Package: TO-247, Gate Charge: 33 nC, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 26 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 500 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 35 A, Power - Max: 75 W.