HGTP14N36G3VL
HGTP14N36G3VL Fairchild Semiconductor
Hersteller: Fairchild Semiconductor
Description: Insulated Gate Bipolar Transisto
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Logic
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.2V @ 5V, 14A
Supplier Device Package: TO-220AB
IGBT Type: Trench
Gate Charge: 24 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 18 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 390 V
Power - Max: 100 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HGTP14N36G3VL Fairchild Semiconductor
Description: Insulated Gate Bipolar Transisto, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Logic, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.2V @ 5V, 14A, Supplier Device Package: TO-220AB, IGBT Type: Trench, Gate Charge: 24 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 18 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 390 V, Power - Max: 100 W.
Weitere Produktangebote HGTP14N36G3VL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HGTP14N36G3VL HGTP14N36G3VL Hersteller : onsemi / Fairchild Motor/Motion/Ignition Controllers & Drivers 14a 380V Logic Level