Produkte > CHEMI-CON > HHSE350ELL271MJC5S
HHSE350ELL271MJC5S
HHSE350ELL271MJC5S Chemi-Con
HSELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYBRID 270UF 20% 35V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 135°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 481 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.7 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1365 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHSE350ELL271MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYBRID 270UF 20% 35V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 135°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 481 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.7 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 224 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HHSE350ELL271MJC5S HHSE350ELL271MJC5S Hersteller : United Chemi-con hsell-e.pdf Cap Aluminum Polymer Hybrid 270uF 35VDC 20%( 10 X 12.5mm) Radial 5mm 0.017 Ohm 2200mA 4000h 135°C Automotive AEC-Q200 Bulk