Produkte > CHEMI-CON > HHXA500ARA470MHA0G
HHXA500ARA470MHA0G
HHXA500ARA470MHA0G Chemi-Con
HXARA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 50V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.406" (10.30mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ High Frequency: 1.25 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHXA500ARA470MHA0G Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 50V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.406" (10.30mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ High Frequency: 1.25 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHXA500ARA470MHA0G HHXA500ARA470MHA0G Hersteller : Chemi-Con HXARA-e.PDF Description: CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 50V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 50 V
auf Bestellung 1933 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
HHXA500ARA470MHA0G HHXA500ARA470MHA0G Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1148430.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 47uF 50V 20%