Produkte > CHEMI-CON > HHXA630ARA100MF61G
HHXA630ARA100MF61G
HHXA630ARA100MF61G Chemi-Con
HXA_Series_Rev_E1001Q.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYBRID 10UF 20% 63V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ High Frequency: 700 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHXA630ARA100MF61G Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYBRID 10UF 20% 63V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ High Frequency: 700 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHXA630ARA100MF61G HHXA630ARA100MF61G Hersteller : Chemi-Con HXA_Series_Rev_E1001Q.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 10uF 63V 20% Hybrid Polymer
auf Bestellung 514 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
HHXA630ARA100MF61G HHXA630ARA100MF61G Hersteller : Chemi-Con HXA_Series_Rev_E1001Q.pdf Description: CAP ALUM HYBRID 10UF 20% 63V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 63 V