Produkte > CHEMI-CON > HHXC160ARA470ME61G
HHXC160ARA470ME61G
HHXC160ARA470ME61G Chemi-Con
HXC_Series_DS.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 550 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 7000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHXC160ARA470ME61G Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 550 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHXC160ARA470ME61G HHXC160ARA470ME61G Hersteller : Chemi-Con HXC_Series_DS.pdf Description: CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
auf Bestellung 7404 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
HHXC160ARA470ME61G HHXC160ARA470ME61G Hersteller : Chemi-Con HXCRA_e-2507388.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 47uF 16V 20% 5 x 5.8 AEC-Q200
auf Bestellung 137 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
HHXC160ARA470ME61G HHXC160ARA470ME61G Hersteller : United Chemi-Con HXCRA_e-2507388.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 47uF 16V 20% 5 x 5.8 AEC-Q200