Produkte > UNITED CHEMI-CON > HHXC630ARA560MJA0G
HHXC630ARA560MJA0G United Chemi-Con
United-Chemi-Con-1100622.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 56uF 63V 20% 10 x 10 AEC-Q200
auf Bestellung 925 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHXC630ARA560MJA0G United Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYBRID 56UF 20% 63V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ High Frequency: 1.4 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote HHXC630ARA560MJA0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHXC630ARA560MJA0G HHXC630ARA560MJA0G Hersteller : Chemi-Con HXC_Series_DS.pdf Description: CAP ALUM HYBRID 56UF 20% 63V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ High Frequency: 1.4 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 63 V