Produkte > CHEMI-CON > HHXC630ARA6R8MF61G
HHXC630ARA6R8MF61G
HHXC630ARA6R8MF61G Chemi-Con
HXCRA_e-2507388.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 6.8uF 63V 20% 6.3 x 5.8 AEC-Q200
auf Bestellung 862 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHXC630ARA6R8MF61G Chemi-Con
Description: CAP ALUMHYB 6.8UF 20% 63V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Capacitance: 6.8 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ High Frequency: 700 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHXC630ARA6R8MF61G HHXC630ARA6R8MF61G Hersteller : United Chemi-Con HXCRA_e-2507388.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 6.8uF 63V 20% 6.3 x 5.8 AEC-Q200
auf Bestellung 665 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
HHXC630ARA6R8MF61G HHXC630ARA6R8MF61G Hersteller : Chemi-Con HXC_Series_DS.pdf Description: CAP ALUMHYB 6.8UF 20% 63V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Capacitance: 6.8 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ High Frequency: 700 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 960 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 6.8 µF
Voltage - Rated: 63 V