Produkte > CHEMI-CON > HHXD160ARA820MF61G
HHXD160ARA820MF61G
HHXD160ARA820MF61G Chemi-Con
HXDRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYBRID 82UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 160 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.6 A @ 100 kHz
auf Bestellung 670 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHXD160ARA820MF61G Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYBRID 82UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 160 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.6 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote HHXD160ARA820MF61G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHXD160ARA820MF61G HHXD160ARA820MF61G Hersteller : Chemi-Con HXDRA-e.PDF Description: CAP ALUM HYBRID 82UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 16 V