Produkte > CHEMI-CON > HHXE160ARA820MF61G
HHXE160ARA820MF61G
HHXE160ARA820MF61G Chemi-Con
HXERA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYB 82UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 135°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 170 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.7 A @ 100 kHz
auf Bestellung 131 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHXE160ARA820MF61G Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYB 82UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 135°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 170 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.7 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote HHXE160ARA820MF61G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHXE160ARA820MF61G HHXE160ARA820MF61G Hersteller : Chemi-Con HXERA-e.PDF Description: CAP ALUM HYB 82UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 16 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
HHXE160ARA820MF61G Hersteller : United Chemi-Con HXERA_e-2507339.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 82UF 16V