Produkte > CHEMI-CON > HHXE350ARA151MHA0G
HHXE350ARA151MHA0G
HHXE350ARA151MHA0G Chemi-Con
HXERA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUMHYB 150UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 135°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 290 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.9 A @ 100 kHz
auf Bestellung 568 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHXE350ARA151MHA0G Chemi-Con
Description: CAP ALUMHYB 150UF 20% 35V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 135°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 290 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.9 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote HHXE350ARA151MHA0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHXE350ARA151MHA0G HHXE350ARA151MHA0G Hersteller : Chemi-Con HXERA-e.PDF Description: CAP ALUMHYB 150UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 35 V
Produkt ist nicht verfügbar
HHXE350ARA151MHA0G Hersteller : Chemi-Con HXERA_e-2507339.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 150UF 35V ESR=22
Produkt ist nicht verfügbar
HHXE350ARA151MHA0G Hersteller : United Chemi-Con HXERA_e-2507339.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 150UF 35V