Produkte > CHEMI-CON > HHXF630ARA330MHA0G
HHXF630ARA330MHA0G
HHXF630ARA330MHA0G Chemi-Con
HXF_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYB 33UF 20% 63V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 135°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.3 A @ 100 kHz
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHXF630ARA330MHA0G Chemi-Con
Description: CAP ALUM HYB 33UF 20% 63V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 135°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 135°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.3 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHXF630ARA330MHA0G HHXF630ARA330MHA0G Hersteller : Chemi-Con HXF_Series.pdf Description: CAP ALUM HYB 33UF 20% 63V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 63 V
auf Bestellung 894 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
HHXF630ARA330MHA0G HHXF630ARA330MHA0G Hersteller : Chemi-Con Chemi_Con_HXFRA_e-3313699.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 63VDC 33uF Tol 20% 8x10mm AEC-Q200
auf Bestellung 592 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
HHXF630ARA330MHA0G HHXF630ARA330MHA0G Hersteller : United Chemi-Con HXFRA_e-2941641.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors HA0 63VDC 33uF 20% AEC-Q200