Produkte > CHEMI-CON > HHXJ160ARA821MJA0G
HHXJ160ARA821MJA0G
HHXJ160ARA821MJA0G Chemi-Con
Chemi_Con_HXFRA_e-3313699.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 16VDC 820uF Tol 20% 10x10mm AEC-Q200
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHXJ160ARA821MJA0G Chemi-Con
Description: CAP ALUMHYB 820UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 420 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHXJ160ARA821MJA0G HHXJ160ARA821MJA0G Hersteller : Chemi-Con HXJRA-e.PDF Description: CAP ALUMHYB 820UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 420 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz
auf Bestellung 905 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
HHXJ160ARA821MJA0G HHXJ160ARA821MJA0G Hersteller : United Chemi-Con HXJRA_pr_e-2509106.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 820uF 16V
auf Bestellung 740 Stücke:
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 16 V