Produkte > CHEMI-CON > HHXJ250ARA561MJA0G
HHXJ250ARA561MJA0G
HHXJ250ARA561MJA0G Chemi-Con
HXJRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUMHYB 560UF 20% 25V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 420 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz
auf Bestellung 466 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HHXJ250ARA561MJA0G Chemi-Con
Description: CAP ALUMHYB 560UF 20% 25V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 420 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote HHXJ250ARA561MJA0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HHXJ250ARA561MJA0G HHXJ250ARA561MJA0G Hersteller : United Chemi-Con HXJRA_pr_e-2509106.pdf Aluminum Organic Polymer Capacitors 560uF 25V
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
HHXJ250ARA561MJA0G HHXJ250ARA561MJA0G Hersteller : Chemi-Con HXJRA-e.PDF Description: CAP ALUMHYB 560UF 20% 25V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 25 V