HPAL1V1040-R30-R
HPAL1V1040-R30-R Eaton - Electronics Division
eaton-hpal1v1040-high-current-inductor-data-sheet-11083-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 300NH 35A 1.1 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.1mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 96MHz
Current - Saturation (Isat): 45A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 300 nH
Current Rating (Amps): 35 A
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HPAL1V1040-R30-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 300NH 35A 1.1 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.1mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 96MHz, Current - Saturation (Isat): 45A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 300 nH, Current Rating (Amps): 35 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HPAL1V1040-R30-R HPAL1V1040-R30-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hpal1v1040-high-current-inductor-data sheet-11083-en.pdf Power Inductors - SMD IND HPAL1V1040 330nH 45.0A 2 PADS SMT
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
HPAL1V1040-R30-R HPAL1V1040-R30-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hpal1v1040-high-current-inductor-data-sheet-11083-en.pdf Description: FIXED IND 300NH 35A 1.1 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Molded
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 300 nH
Current Rating (Amps): 35 A