HS123100R Microsemi Corporation
HS12380,90,100.pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 120A HALFPAK
Packaging: Bulk
Package / Case: HALF-PAK
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky, Reverse Polarity
Capacitance @ Vr, F: 3000pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 120A
Supplier Device Package: HALF-PAK
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 910 mV @ 120 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HS123100R Microsemi Corporation
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 120A HALFPAK, Packaging: Bulk, Package / Case: HALF-PAK, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Reverse Polarity, Capacitance @ Vr, F: 3000pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 120A, Supplier Device Package: HALF-PAK, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 910 mV @ 120 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 100 V.