Produkte > TE CONNECTIVITY > HSC1501K8K
HSC1501K8K
HSC1501K8K TE Connectivity
pgurl_product-3-1630012-9.pdf
Hersteller: TE Connectivity
Aluminum Resistor Housed
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSC1501K8K TE Connectivity
Description: RES CHAS MNT 1.8K OHM 10% 150W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 150W, Tolerance: ±10%, Lead Style: Solder Lugs, Package / Case: Axial, Box, Temperature Coefficient: ±30ppm/°C, Size / Dimension: 3.858" L x 1.870" W (98.00mm x 47.50mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Mounting Feature: Flanges, Coating, Housing Type: Aluminum, Height - Seated (Max): 1.024" (26.00mm), Part Status: Active, Resistance: 1.8 kOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSC1501K8K HSC1501K8K Hersteller : TE Connectivity Passive Product DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1773035&DocType=DS&DocLang=English Description: RES CHAS MNT 1.8K OHM 10% 150W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 150W
Tolerance: ±10%
Lead Style: Solder Lugs
Package / Case: Axial, Box
Temperature Coefficient: ±30ppm/°C
Size / Dimension: 3.858" L x 1.870" W (98.00mm x 47.50mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 1.024" (26.00mm)
Part Status: Active
Resistance: 1.8 kOhms
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HSC1501K8K HSC1501K8K Hersteller : TE Connectivity / CGS NG_CD_1630012_S-686909.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount 1.8 Ohms 10% 30ppm 150 Watt Chassis Mnt