HSC150S82RJ
HSC150S82RJ TE Connectivity / CGS
ENG_CD_2176732_A-3451218.pdf
Hersteller: TE Connectivity / CGS
Wirewound Resistors - Chassis Mount HSC150S 82R 5% Screw Terminal
auf Bestellung 20 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSC150S82RJ TE Connectivity / CGS
Description: RES CHAS MNT 82 OHMS 5% 150W, Power (Watts): 150W, Tolerance: ±5%, Lead Style: Terminal Screw Type, Features: High Voltage, Packaging: Box, Package / Case: Axial, Box, Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 3.858" L x 1.890" W (98.00mm x 48.00mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Mounting Feature: Flanges, Coating, Housing Type: Aluminum, Height - Seated (Max): 0.945" (24.00mm), Resistance: 82 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSC150S82RJ HSC150S82RJ Hersteller : TE Connectivity Passive Product DDEController?Action=showdoc&DocId=Data+Sheet%7F1773035%7FE%7Fpdf%7FEnglish%7FENG_DS_1773035_E.pdf%7F3-2176732-7 Description: RES CHAS MNT 82 OHMS 5% 150W
Power (Watts): 150W
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial, Box
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 3.858" L x 1.890" W (98.00mm x 48.00mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 0.945" (24.00mm)
Resistance: 82 Ohms