HSC2506R8J
HSC2506R8J TE Connectivity / CGS
NG_CD_1630024_V-678031.pdf
Hersteller: TE Connectivity / CGS
Wirewound Resistors - Chassis Mount HSC250 6R8 5%
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSC2506R8J TE Connectivity / CGS
Description: RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 250W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 250W, Tolerance: ±5%, Lead Style: Terminal Screw Type, Package / Case: Axial, Box, Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 4.291" L x 2.874" W (109.00mm x 73.00mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Mounting Feature: Flanges, Coating, Housing Type: Aluminum, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Resistance: 6.8 Ohms.
Weitere Produktangebote HSC2506R8J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSC2506R8J HSC2506R8J Hersteller : TE Connectivity Passive Product DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1773035&DocType=DS&DocLang=English Description: RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 250W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 250W
Tolerance: ±5%
Lead Style: Terminal Screw Type
Package / Case: Axial, Box
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 4.291" L x 2.874" W (109.00mm x 73.00mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Resistance: 6.8 Ohms