HSE-B18254-035H
HSE-B18254-035H Same Sky (Formerly CUI Devices)
hse-b18x-035h.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-218, 25
Packaging: Box
Material: Aluminum Alloy
Length: 1.000" (25.40mm)
Shape: Rectangular, Angled Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.638" (41.60mm)
Package Cooled: TO-218
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 8.1W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.09°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 9.26°C/W
Fin Height: 0.984" (25.00mm)
Material Finish: Black Anodized
Part Status: Active
auf Bestellung 115 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSE-B18254-035H Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-218, 25, Packaging: Box, Material: Aluminum Alloy, Length: 1.000" (25.40mm), Shape: Rectangular, Angled Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.638" (41.60mm), Package Cooled: TO-218, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 8.1W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.09°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 9.26°C/W, Fin Height: 0.984" (25.00mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSE-B18254-035H HSE-B18254-035H Hersteller : CUI Devices hse_b18x_035h-1778111.pdf Heat Sinks 25.4x41.6x25mm w/pin extrusion TO-218
auf Bestellung 84 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
HSE-B18254-035H HSE-B18254-035H Hersteller : Same Sky hse-b18x-035h.pdf Heat Sinks 25.4x41.6x25mm w/pin extrusion TO-218