Produkte > SAME SKY > HSE-B18254-0396H
HSE-B18254-0396H
HSE-B18254-0396H Same Sky
hse-18x.pdf
Hersteller: Same Sky
Heat Sinks 25.4x42x25mm w/pin extrusion TO-218
auf Bestellung 83 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSE-B18254-0396H Same Sky
Description: HEAT SINK, EXTRUSION,TO-218, 25., Packaging: Box, Material: Aluminum Alloy, Length: 1.000" (25.40mm), Shape: Rectangular, Angled Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.654" (42.00mm), Package Cooled: TO-218, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 8.2W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.29°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 9.15°C/W, Fin Height: 0.984" (25.00mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSE-B18254-0396H HSE-B18254-0396H Hersteller : CUI Devices hse_18x-1778393.pdf Heat Sinks 25.4x42x25mm w/pin extrusion TO-218
auf Bestellung 86 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Box
Material: Aluminum Alloy
Length: 1.000" (25.40mm)
Shape: Rectangular, Angled Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.654" (42.00mm)
Package Cooled: TO-218
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 8.2W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.29°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 9.15°C/W
Fin Height: 0.984" (25.00mm)