HSE-B18254-060H-W
HSE-B18254-060H-W Same Sky (Formerly CUI Devices)
hse-b18x-060h-w.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-218, 25
Packaging: Box
Material: Aluminum Alloy
Length: 1.000" (25.40mm)
Shape: Rectangular, Angled Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.638" (41.60mm)
Package Cooled: TO-218
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 8.1W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.09°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 9.26°C/W
Fin Height: 0.984" (25.00mm)
Material Finish: Black Anodized
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSE-B18254-060H-W Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-218, 25, Packaging: Box, Material: Aluminum Alloy, Length: 1.000" (25.40mm), Shape: Rectangular, Angled Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.638" (41.60mm), Package Cooled: TO-218, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 8.1W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.09°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 9.26°C/W, Fin Height: 0.984" (25.00mm), Material Finish: Black Anodized.
Weitere Produktangebote HSE-B18254-060H-W
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSE-B18254-060H-W HSE-B18254-060H-W Hersteller : CUI hse-b18x-060h-w-1309561.pdf Heat Sinks 25.4x41.6x25mm w/pin extrusion TO-218