Produkte > CUI DEVICES > HSE-B18508-035H-03
HSE-B18508-035H-03
HSE-B18508-035H-03 CUI Devices
hse-bx-035h.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-218, 50
Packaging: Box
Material: Aluminum Alloy
Length: 2.000" (50.80mm)
Shape: Rectangular, Angled Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.638" (41.60mm)
Package Cooled: TO-218
Attachment Method: Clip and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 13.0W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.44°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 5.77°C/W
Fin Height: 0.984" (25.00mm)
Material Finish: Black Anodized
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSE-B18508-035H-03 CUI Devices
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-218, 50, Packaging: Box, Material: Aluminum Alloy, Length: 2.000" (50.80mm), Shape: Rectangular, Angled Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.638" (41.60mm), Package Cooled: TO-218, Attachment Method: Clip and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 13.0W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.44°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 5.77°C/W, Fin Height: 0.984" (25.00mm), Material Finish: Black Anodized.
Weitere Produktangebote HSE-B18508-035H-03
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSE-B18508-035H-03 HSE-B18508-035H-03 Hersteller : CUI Devices hse_bx_035h-1777784.pdf Heat Sinks 50.8x41.6x25mm w/pin extrusion TO-218