Produkte > CUI DEVICES > HSE-B18508-060H-W
HSE-B18508-060H-W
HSE-B18508-060H-W CUI Devices
hse-b18x-060h-w.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: HEAT SINK, EXTRUSION,TO-218, 50.
Packaging: Box
Material: Aluminum Alloy
Length: 2.000" (50.80mm)
Shape: Rectangular, Angled Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.638" (41.60mm)
Package Cooled: TO-218
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 12.8W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.98°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 5.86°C/W
Fin Height: 0.984" (25.00mm)
Material Finish: Black Anodized
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSE-B18508-060H-W CUI Devices
Description: HEAT SINK, EXTRUSION,TO-218, 50., Packaging: Box, Material: Aluminum Alloy, Length: 2.000" (50.80mm), Shape: Rectangular, Angled Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.638" (41.60mm), Package Cooled: TO-218, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 12.8W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.98°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 5.86°C/W, Fin Height: 0.984" (25.00mm), Material Finish: Black Anodized.
Weitere Produktangebote HSE-B18508-060H-W
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSE-B18508-060H-W HSE-B18508-060H-W Hersteller : CUI Devices hse_b18x_060h_w-1777949.pdf Heat Sinks 50.8x41.6x25mm w/pin extrusion TO-218