Produkte > CUI DEVICES > HSE-B18635-035H-04
HSE-B18635-035H-04
HSE-B18635-035H-04 CUI DEVICES
hse-bx-035h.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Extruded Heat Sink, TO-218
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSE-B18635-035H-04 CUI DEVICES
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-218, 63, Packaging: Box, Material: Aluminum Alloy, Length: 2.500" (63.50mm), Shape: Rectangular, Angled Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.638" (41.60mm), Package Cooled: TO-218, Attachment Method: Clip and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 15.1W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.38°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 4.97°C/W, Fin Height: 0.984" (25.00mm), Material Finish: Black Anodized.
Weitere Produktangebote HSE-B18635-035H-04
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Box
Material: Aluminum Alloy
Length: 2.500" (63.50mm)
Shape: Rectangular, Angled Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.638" (41.60mm)
Package Cooled: TO-218
Attachment Method: Clip and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 15.1W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.38°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 4.97°C/W
Fin Height: 0.984" (25.00mm)
Material Finish: Black Anodized
HSE-B18635-035H-04 HSE-B18635-035H-04 Hersteller : CUI Devices hse_bx_035h-1777784.pdf Heat Sinks 63.5x41.6x25mm w/pin extrusion TO-218