Produkte > CUI DEVICES > HSE-B18635-0396H
HSE-B18635-0396H
HSE-B18635-0396H CUI Devices
hse-18x.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-218, 63
Packaging: Box
Material: Aluminum Alloy
Length: 2.500" (63.50mm)
Shape: Rectangular, Angled Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.654" (42.00mm)
Package Cooled: TO-218
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 13.7W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.78°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 5.47°C/W
Fin Height: 0.984" (25.00mm)
Material Finish: Black Anodized
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSE-B18635-0396H CUI Devices
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-218, 63, Packaging: Box, Material: Aluminum Alloy, Length: 2.500" (63.50mm), Shape: Rectangular, Angled Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.654" (42.00mm), Package Cooled: TO-218, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 13.7W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.78°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 5.47°C/W, Fin Height: 0.984" (25.00mm), Material Finish: Black Anodized.
Weitere Produktangebote HSE-B18635-0396H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSE-B18635-0396H HSE-B18635-0396H Hersteller : CUI Devices hse_18x-1778393.pdf Heat Sinks 63.5x42x25mm w/pin extrusion TO-218