Produkte > CUI DEVICES > HSE-B20254-035H
HSE-B20254-035H
HSE-B20254-035H CUI DEVICES
hse-bx-02.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Extruded Heat Sink, TO-220
auf Bestellung 5293 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 205
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HSE-B20254-035H CUI DEVICES
Description: HEAT SINK, EXTRUSION, TO-220,25., Packaging: Box, Material: Aluminum Alloy, Length: 1.000" (25.40mm), Shape: Rectangular, Angled Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.375" (34.93mm), Package Cooled: TO-220, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 5.8W @ 75°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.28°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 12.93°C/W, Fin Height: 0.500" (12.70mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HSE-B20254-035H HSE-B20254-035H Hersteller : CUI DEVICES hse-bx-02.pdf Extruded Heat Sink, TO-220
auf Bestellung 851 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 166
auf Bestellung 851 Stücke:
Mindestbestellmenge: 166
HSE-B20254-035H HSE-B20254-035H Hersteller : Same Sky hse-bx-02.pdf Heat Sinks 25.4x34.92x12.7mm extrusion TO-220
auf Bestellung 1222 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
HSE-B20254-035H HSE-B20254-035H Hersteller : CUI Devices hse_bx_02-1777856.pdf Heat Sinks 25.4x34.92x12.7mm extrusion TO-220
auf Bestellung 716 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Mindestbestellmenge: 84
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Box
Material: Aluminum Alloy
Length: 1.000" (25.40mm)
Shape: Rectangular, Angled Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.375" (34.93mm)
Package Cooled: TO-220
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 5.8W @ 75°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.28°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 12.93°C/W
Fin Height: 0.500" (12.70mm)
Material Finish: Black Anodized
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
HSE-B20254-035H Hersteller : Same Sky hse-bx-02.pdf Category: Heatsinks
Description: Heatsink: extruded; H; TO220; black; L: 25.4mm; W: 34.92mm; H: 12.7mm
Length: 25.4mm
Colour: black
Material: aluminium
Type of heatsink: extruded
Mounting: screw
Heatsink shape: H
Base thickness: 1.57mm
Height: 12.7mm
Width: 34.92mm
Thermal resistance @200 LFM: 3.28°C/W
Thermal resistance: max. 14.4°C/W